Na naší škole začala po řádných volbách pracovat od září 2005

• Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

• Školskou radu zřizuje zřizovatel, který stanoví počet jejich členů a vydává jejich volební řád. Třetinu členů školské rady jmenuje zřizovatel, třetinu volí zákonní zástupci nezletilých žáků a třetinu volí pedagogičtí pracovníci dané školy. Členem školské rady nemůže být ředitel dané školy. Funkční období členů školské rady trvá tři roky.

Činnost školské rady:

1. Vyjadřuje se k návrhům školních vzdělávacích programů a jejich následnému uskutečňování.
  2. Schvaluje výroční zprávu.
  3. Schvaluje školní řád, navrhuje jejich změny.
  4. Schvaluje pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků v základních školách.
  5. Podílí se na zpracování koncepčních záměrů rozvoje školy.
  6. Projednává návrh rozpočtu právnické osoby na další rok, vyjadřuje se k rozboru hospodaření a navrhuje opatření ke zlepšení hospodaření.
  7. Projednává inspekční zprávy ČŠI.
  8. Podává podněty a oznámení řediteli, zřizovateli, orgánům vykonávajícím státní správu ve školství a dalším orgánům státní správy.

Složení školské rady:

• Za OÚ: pí. Mahovská, pí. Tatková