Události / Akce / Černobyl7.11.2019

Přednáška cestovatele Tomáše Kubeše

Dne 7. listopadu proběhla na naši škole přenáška cestovatele Tomáše Kubeše na téma ,,Černobyl ,, . Žáci II. stupně se dozvěděli, jak  vše proběhlo, co se stalo po výbuchu, jak  to vypadá dnes v zakázané zóně a příběhy lidí, kteří neměli žít, nebo naopak si na sklonku života vybrali zakázanou zónu jako svůj domov. Včera i dnes, fakta i příběhy. Společně jsme se s panem Kubešem vydali do města duchů Pripjať, ale i do okolí poznat, jak vypadá místo po více jak 33 letech od havárie.

Přednáška se žákům velice líbila pro svou autentičnost. Někteří dokonce zvažují její zopakování 16. února 2020 v kině Sokol v Kladně, kde bude pan Kubeš přednášet po své další - již čtvrté - návštěvě okolí Černobylu. Přejeme panu Kubešovi na jeho cestách pohodu, dobré lidi, hodně štěstí  a pevné zdraví.

Mgr. Jana Panošková a kolektiv žáků