Události / Aktuality / informace k výuce27.4.2020

Vážení rodiče,

vláda dne 14. dubna představila plán uvolňování opatření proti epidemii koronaviru, následně vše důležité pro otevření škol upřesňoval ministr školství na tiskové konferenci 15. dubna 2020 a pak dalších.

Pro žáky 1. stupně se má otevřít škola v pondělí 25. května 2020

Podle ministra školství Roberta Plagy bude návrat dětí do základních škol dobrovolný. Dopoledne by děti měly pracovat na úkolech, odpoledne by skupina fungovala jako družina. Skupiny budou po 15 žácích a neměnné.

Hodnocení všech žáků se bude opírat o jejich známky od 1.2. do 11.3. a pak jejich činnost v rámci distanční výuky, o sebehodnocení a o zhodnocení posunu žáků v předmětu. Jsme si vědomi, že vzdělávání žáků probíhá stále i v jiných než školních činnostech. Žáci získávají mnoho  dovedností potřebných pro život.

Do konce dubna obdrží školy manuály, jak výuku zajistit. Věříme, že zabezpečíme výuku a stravování pro všechny zájemce. Těšíme se na naše žáky.

O podrobnostech budeme informovat začátkem května 2020.

V týdnu od 4. května začneme zjišťovat Váš zájem o výuku Vašeho dítěte ve školní skupině, tak, abychom vytvořili nový model fungování školy od 25. 5. 2020. Dítě bude muset přinést čestné prohlášení, že nesplňuje kritéria rizikovosti (ani nikdo ve společné domácnosti) a minimálně 2 roušky. Vzor prohlášení bude zveřejněn na webových stránkách školy.

Děti, které zůstanou v domácí péči, budou nadále vzdělávané jako dosud, tzn. distančně.

Mgr. J. Landová